2017-03-30
Filtrowentylacja i oszczędność ogrzewania
 Każdy przedsiębiorca może oszczędzać na ogrzewaniu. Jak to zrobić?
Bardzo często ignorujemy prawa fizyki, które w naturalny i sprawdzony sposób od lat są najlepszymi rozwiązaniami dla Przemysłu. W Clean Air Factory nie walczymy z prawami fizyki lecz współdziałamy z nimi na rzecz wszystkich przedsiębiorców. Kiedy za oknami kończy się okres grzewczy i stajemy przed opłaceniem faktur za ogrzewanie, ile razy przeszło nam przez myśl pytanie – czy mogę zapłacić mniej?
Znamy odpowiedź na to pytanie - Kalurator oszczędności na ogrzewaniu przy zastosowaniu filtracji powietrza CleanAir  jest niezawodnym narzędziem do sprawdzenia „czy uda Ci się oszczędzić na ogrzewaniu w kolejnym sezonie grzewczym?” .  http://www.cleanairfactory.pl/kalkulator.qbpage


Pytanie skąd ta pewność?
Najlepszą metodą aby przekonać się czy nasze rozwiązania się sprawdzają to fakty potwierdzone solidnymi badaniami.
Najskuteczniejszą metodą do wykonania tych badań okazała się kamera termowizyjna, którą wykorzystaliśmy aby przedstawić naszym klientom niezawodność opracowanych przez nas systemów.
 
  Badania termowizyjne były zdrobnione w hali w Elblągu na hali gdzie znajduje się filtrowentylacja przemysłowa. Realizacja fitracji dymów spawalniczych poprzez filtrowentylacją CleanAir znajdą Państwo na naszej stronie pod linkiem
http://www.cleanairfactory.pl/nasze-realizacje.qbpage?menu=nasze-realizacje&dontAnimateMain=true
Naturalny proces stratyfikacji termicznej powietrza występuje we wszystkich halach o wysokości powyżej 3 metrów prowadząc do dość wielkich temperaturowych różnic. Stratyfikacja termiczna powstaje poprzez unoszące się w stronę sufitu lub przestrzeni dachowej ciepłe powietrze.
Wykorzystując system wentylacji opisany w artykule  http://www.cleanairfactory.pl/artykuly.qbpage?menu=artykuly&articleId=17807
dzięki nawiewnikom przemysłowym NP2-180, my powracamy nie tylko czyste odfiltrowane powietrze w strefę pracy ludzi a również powietrze o większej temperaturze (powietrze jest dodatkowo ugrzane za rachunek procesów przemysłowych które się odbywają na hali produkcyjnej) oszczędzając ciepło w okresie zimowym.
Z raportu badań termowizyjnych na hali w Elblągu gdzie jest zainstalowana filtrowentylacja dymów spawalniczych jasno widać ze:
  • temperatura nawiewników NP2-180 to 1,2 do 2 razy więcej niż temperatura na hali i pracują jako dodatkowe grzejniki
  • cieple powietrze gromadzi się od góry i jest zasysane przez KWO-160 , dalej jest transportowane kanałami do urządzeń filtrowentylacyjnych.
Wniosek – nawiewnik filtrowentylacji dymów spawalniczych również może występować jako dodatkowe źródło ogrzewania.  Energia pozyskiwana z tego źródła (cieple powietrze) jest darmowa. Uzyskujemy ją z procesów technologicznych oraz zjawiska naturalnego, którym jest stratyfikacja termiczna.
Zapraszamy Państwa do konsultacji – to nic nie kosztuje 
Doradzimy jak oszczędzić na ogrzewaniu w przyszłym sezonie. Już teraz przygotujmy się do kolejnej zimy i sprwdźmy jak działa filtrowentylacja dymów spawalniczych Clean Air Factory.
 
Pobierz Badanie termowizyjne.pdf


 
Мы используем куки на наших веб-сайтах. Куки – это небольшие файлы данных, которые браузер помещает на твой компьютер или устройство. Файл куки сам по себе не содержит и не собирает информацию. Однако, когда он считывается сервером через веб-браузер, он может помочь веб-сайту предоставить более удобную для пользователя услугу, например, запоминая предыдущие покупки или учётные данные.
Я согласен